Στους «8» του Κυπέλλου η Λεβερκούζεν του Ρέτσου

Στην προημιτελική φάση του κυπέλλου Γερμανίας προκρίθηκε η Λεβερκούζεν.

Οι «ασπιρίνες» επικράτησαν εκτός έδρας με 1-0 της Γκλάντμπαχ χάρη στο γκολ του Μπέλι (70'), για τη φάση των "16" του θεσμού έχοντας τον Ρέτσο βασικό και αναντικατάστατο.

Η Βέρντερ νίκησε πολύ δύσκολα με 3-2 την Φράιμπουργκ και εξασφάλισε το εισιτήριο για τα προημιτελικά. Για την ομάδα της Βρέμης ο Μπελφοντίλ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3'. Στο 20' ο Κάινζ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, αλλά οχτώ λεπτά αργότερα ο Πέτερσον με πέναλτι μείωσε σε 2-1. Στο 69' ο Μπαργκφρέντε ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, αλλά ο Ράβετ στο 87' μείωσε ξανά για την Φράιμπουργκ. Στα εναπομείναντα λεπτά, όμως, δεν άλλαξε κάτι και η Βέρντερ πανηγύρισε την πρόκριση.

Αποτελέσματα της φάσης των «16»:
Μάιντς-Στουτγάρδη 3-1
Πάντερμπορν-Ίνγκολστατ 1-0
Νυρεμβέργη-Βόλφσμπουργκ 0-2 παρ. (0-0 κ.α.)
Σάλκε-Κολωνία 1-0
Βέρντερ Βρέμης-Φράιμπουργκ 3-2
Γκλάντμπαχ-Λεβερκούζεν 0-1

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League