Πεντάβρυσος – Νάουσα 1-6

Σαρωτικό ήταν το πέρασμα της Νάουσας από την Καστοριά, επικρατώντας με το ευρύ 6-1 της Πεντάβρυσου.

Αν και βρίσκονται τέσσερις βαθμούς πίσω από τον Βατανιακό, οι «γαλάζιοι» συνεχίζουν τη νικηφόρα τους πορεία, διεκδικώντας τις όποιες ελπίδες έχουν για την πρώτη θέση. Έτσι ο Χατζηβαλσάμης στο πρώτο ημίχρονο σημείωσε χατ τρικ, καθώς σκόραρε στο 15’, το 17’ και το 32’ με πέναλτι. Πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Ζιούρκος πέτυχε και τέταρτο γκολ για τη Νάουσα στο 42’.

Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ο ρυθμός έπεσε κάπως. Στο 75’ όμως ο Ζιούρκος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-5. Τρία λεπτά αργότερα, η Πεντάβρυσος πέτυχε το γκολ της τιμής, με τον Γιάννη Γρηγοριάδη να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι για το 1-5. Το τελικό 1-6 διαμόρφωσε και πάλι ο Ζιούρκος στο 90’.

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τσίντζηρας, Λίνος, Μασμανίδης, Κωνσταντινίδης, Σαλονικίδης, Τοπαλίδης, Καραμανίδης, Μπορόζης (62’ Αντωνιάδης), Γρηγοριάδης Θ., Σαχσανίδης, Γρηγοριάδης Ι.

ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Μανδάλης, Πασχάλης, Γερμάνης, Πουρνάρας (46’ Τούφας), Πίττος (46’ Σαρακατσάνος), Τερζόπουλος, Δουλκερίδης, Χατζηβαλσάμης, Ζούρκος, Περηφανόπουλος (46’ Σίνγκας)

Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του