Μπορντό – Λανς 2-1 (video)

Ζωντανή στη «μάχη» της εξόδου στην Ευρώπη έμεινε η Μπορντό ύστερα από τη νίκη της με 2-1 επί της Λανς στο «Σαμπάν Νταλμά».

Κοντά στις θέσεις της Ευρώπης διατηρήθηκε η Μπορντό ύστερα από την επεισοδιακή της νίκη με 2-1 επί της Λανς εντός έδρας. Όλα, έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο για να έρθει στο τέλος η λύτρωση για τους Γιρονδίνους.

Στο 80’ ο Μαριάνο άνοιξε το σκορ για την Μπορντό, ωστόσο στο 86’ ο Σαβάρια έκανε το 1-1. Τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Μορίς – Μπελάι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Μαριάνο, Ιλόρι, Γιαμπερέ, Κοντέντο, Ποκό, Σερτίκ (72’ Μορίς – Μπελάι), Τραορέ, Σαϊβέτ (55’ Τουρέ (79’ Γκιλμπέρτ), Θέλιν, Ρολάν.
ΛΑΝΣ: Ριού, Μπαάλ, Καντάρι, Λαντρέ, Γκμπαμίν, Ελ Γιαντεγιάουι (84’ Μαντιάνι), Λε Μουάν, Βαλντίβια, Γκιγιόρμ (72’ Νομενγιαναχάρι), Σαβάρια (88΄Μπουλενγκέρ), Κουλιμπαλί.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ