Δεν έπιασε το… θέατρο του γκολκίπερ της Μπαρτσελόνα και αποβλήθηκε (video)

Κακός θεατρίνος αποδείχθηκε ο γκολκίπερ της Μπαρτσελόνα  του Ισημερινού στη διάρκεια του αγώνα κόντρα στην Ατλέτικο Νασιονάλ σήμερα τα ξημερώματα στο πλαίσιο του Copa Libertadores.

Ήταν το 89ο λεπτό όταν  σε μία γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Τζόναταν Κοπέτε βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Μπαρτσελόνα και ο γκολκίπερ της Μάξιμο Μανγκέρα επιχείρησε έξοδο απελπισίας μακριά από την εστία του για να τον σταματήσει.
Τα κατάφερε μεν αλλά έχοντας όμως έρθει σ’ επαφή με τον αντίπαλο του που σωριάστηκε στον αγωνιστικό χώρο όπως και ο …δράστης ο οποίος προσποιήθηκε ότι τραυματίστηκε.
Ο ρέφερι της αναμέτρησης  Ενρίκε Όσες από την Χιλή έτρεξε επάνω στον γκολκίπερ της γηπεδούχου που ήταν ακίνητος θέλοντας να τον ... πείσει ότι είχε τραυματιστεί σοβαρά. Η …παράσταση του είχε διάρκεια  περίπου 1,5 λεπτό  αλλά αποδείχθηκε ανεπιτυχής καθώς 20 δευτερόλεπτα  μετά την «ανάρρωση» του ο διαιτητής  φρόντισε να του δείξει την κόκκινη κάρτα που είχε αμέσως βγάλει από το τσεπάκι του.
Για την ιστορία το σκορ ήταν εκείνη τη στιγμή 1-1 και στις καθυστερήσεις (στο 95’) η ομάδα της Κολομβίας αξιοποίησε την αριθμητική της υπεροχή και έφθασε στη νίκη 2-1.

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ