Αργεντινή: Δεν έφτασε μυθικό γκολ του Καρέρα για την Άρσεναλ (videos)

Το πρώτο βαθμό της στη νέα σεζόν της Αργεντινής εξασφάλισε η Άρσεναλ Σαραντί με εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Νουέβα Σικάγο.

Δεν εκμεταλλεύτηκε αριθμητικό πλεονέκτημα από το 59ο λεπτό, αλλά πρόλαβε να ισοφαρίσει με εντυπωσιακό γκολ του Ραμίρο Καρέρα στις καθυστερήσεις του πρώτου 45άλεπτου. Στο άλλο αποψινό ματς του αργεντίνικου πρωταθλήματος, η Γοδόι Κρουζ κέρδισε την Ουρακάν με 2-1 χάρη σε τέρμα του 22άχρονου Χουάν Φερνάντο Γκάρο στο 88ο λεπτό.

0

-Οι δύο πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2016.

-Οι ομάδες από την τρίτη μέχρι την έκτη θέση θα πάρουν μέρος σε τουρνουά για θέση στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2016.

-Οι ομάδες από την έβδομη μέχρι τη δέκατη όγδοη θέση θα πάρουν μέρος σε τουρνουά για θέση στο Κόπα Σουνταμερικάνα του 2016.