ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 0-2 (Κ20 - photos)

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης κατάφεραν να φύγουν από το ματς της 24ης αγωνιστικής οι Νέοι των «πράσινων»

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο οι Νέοι του Παναθηναϊκού πήραν το «διπλό» απέναντι στον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League. Οι «πράσινοι» λοιπόν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 34’ όταν έπειτα από σέντρα του Μυρθιανού η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά λόγω του αέρα και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων. Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι «κλείδωσαν» τη νίκη στο 80’ με τον Παπανικολάου να πλασάρει σωστά τον Γιαγκιόζη για το τελικό 2-0.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Κοντογιάννης, Τουγλής, Ρουσσάκης, Λογοθέτης, Μπάμπης, Τσομπανέλης (46' Μεταξάκης), Φραγκιαδάκης (51' Πλευράκης), Σακλαμάκης, Χύζι, Πρίκας (81' Καμπόσος).

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Ξηρός, Μυρθιανός, Ζούλης, Τζανουλίνος, Μπαλατσούρας, Παπανικολάου, Αγγελόπουλο Γ., Σίλβεστρίδης, Αγγελόπουλο Β., Χατζηγιοβάννης. Αγωνίστηκαν και οι Σερβιλάκης, Λάμπρου, Νιούμαν.