Μάντσεστερ Σίτι – Χαλ 1-1 (video)

Βαριά… γκέλα για τη Μάντσεστερ Σίτι η οποία γλίτωσε τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στη Χαλ ισοφαρίζοντας σε 1-1 στις καθυστερήσεις.

Δεν κατάφερε να συνεχίσει με νίκη τις υποχρεώσεις της η Μάντσεστερ Σίτι η οποία έχασε δύο σημαντικούς βαθμούς στη «μάχη» του τίτλου καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Χαλ.

Οι «τίγρεις» κατάφεραν να προηγηθούν με τέρμα του Μέιλερ στο 35’ και κράτησαν το προβάδισμα έως τα τελευταία λεπτά του αγώνα. Στο 92’ όμως ο Μίλνερ ισοφάρισε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ για να γίνει το τελικό 1-1.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Κομπανί, Ντεμικέλις, Κλισί, Νασρί, Φερνάντο (46’ Χέσους Νάβας), Φερναντίνιο, Σίλβα (73’ Γιόβετιτς), Αγκουέρο, Τζέκο (66’ Μίλνερ).
ΧΑΛ: ΜακΓκρέγκορ, Ντόουσον, Μπρους, ΜακΣέιν, Ελμοχαμάντι, Λίβερμορ, Χάντλστοουν, Μέιλερ, Ραμίρεζ (76’ Ντογιέ), Μπράντι (91’ Κουίν), Αλούκο (67’ Ρόμπερτσον).