ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός  0-1(Κ20 - video)

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-1(Κ20 - video)

Με ένα απευθείας χτύπημα φάουλ του Βέργου, η ομάδα νέων του Ολυμπιακού, κέρδισε 1-0, την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, στη Νέα Μεσημβρία, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ-20.

Οι δύο ομάδες, είχαν  υπό τον έλεγχο τους, από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι. Οι  Πόζογλου και Κουλούρης, είχαν τις ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, όμως οι δυο παίκτες δεν βρήκαν δίχτυα και το ημίχρονο έληξε με το 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ευτύχησε να προηγηθεί γρήγορα στο σκορ. στο 47 οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν ένα φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ. Ο Βέργος εκτέλεσε απευθείας και με σύμμαχο τον αέρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.  Ο Ολυμπιακός  βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 49  βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ είναι 4ος με 35 βαθμούς.

ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Χατζηδίμπας, Βασαΐτης, Αναστασίου, Τουμανίδης (55' Τσιαμπάζης), Πατράλης, Κτιστόπουλος (70' Συρράκος), Τσολακίδης, Πόζογλου (59' Κάκκο), Κουλούρης

Ολυμπιακός: Χουντεσιώτης, Σάλιακας, Τσιμίκας, Βατουσιάδης, Τόλη, Ανδρούτσος, Γαρυφαλλάκης (65' Ρέτσος), Νεγαρίτης, Βέργος (78' Ιγνατίδης), Λάτσι, Μανφάτης (87' Χατζάρας)

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα μέσω του PAOK TV:

Κύπελλο Ελλάδας: Άναψε «πράσινο» για τελικό με κόσμο ο Αχιλλέας Μπέος - Διαφωνία για τον αριθμό
Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague