Ρόμα – Έμπολι 2-1

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας προκρίθηκε η Ρόμα μετά τη νίκη της με 2-1 στην παράταση απέναντι στην Έμπολι.

Μπορεί στο πρωτάθλημα το τελευταίο διάστημα να μην δείχνει καλό πρόσωπο, ωστόσο στο θεσμό του Κυπέλλου κατάφερε να πάρει την πρόκριση επικρατώντας 2-1 επί της Έμπολι στην παράταση.

Ο Ιτούρμπε στο 5’ άνοιξε το σκορ για τους «τζιαλορόσι» για να έρθει η ισοφάριση από τον Βέρντι στο 80’. Την πρόκριση στους γηπεδούχους έδωσε το γκολ του Ντε Ρόσι από το σημείο του πέναλτι στο 114’. To πέναλτι βέβαια ήταν ανύπαρκτο και δίκαια υπήρχαν οι διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον