Έβρος Σουφλίου – Άρης Ακροποτάμου 4-1

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι παίκτες του Αραμπατζή πήραν την εντός έδρας νίκη βάζοντας τις… βάσις από το ημίχρονο που προηγήθηκαν με 2-0

Σε… παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Έβρος Σουφλίου την εντός έδρας αναμέτρηση με τον Άρη Ακροποτάμου για τον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εφριαμίδη, ενώ στο 42’ ο Ερκάν ύστερα από ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Καμπερίδη. Η συνέχεια για την ομάδα του Αραμπατζή δόθηκε στο δεύτερο 45λεπτο όπου στο 73’ ο Ερκάν κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, με τον αγωνιστικό χώρο πάντως να είναι σε κακή κατάσταση λόγω της έντονης βροχόπτωσης. Η «παράσταση» του Ερκάν, που μετέτρεψε σε προσωπική υπόθεση το ματς, ολοκληρώθηκε στο 83’ που σημείωσε το τέταρτο γκολ του Έβρου, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 89’ με τον Θεοδωρίδη.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Γ. Αραμπατζής): Γκουτζελάς, Λαμπερνάκης, Παναγιώτου (74’ Κίτσος), Λίτσιος, Τσαπάνης, Δραγανίδης, Μεμέτ Εμρέ (84’ Γωνιάδης), Εφραιμίδης, Αμέτ Ερκάν, Μάλκα, Κουρέλας

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Α. Βάβαλης): Καμπερίδης, Ρετσινάς (75΄Τσαπέγια), Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης (76’ Τζιγέρογλου), Σκονίδης (65’ Θεοδωρίδης), Παπαζούδης, Δούμπλατζης, Αποστολίδης, Πτηνόπουλος.