Τρίκαλα- Οπούντιος Μαρτίνου 2-0

Σημαντική και εύκολη νίκη για τα Τρίκαλα που επικράτησαν του Οπούντιου Μαρτίνου 2-0.

Οι γηπεδούχοι, καλύτεροι του Μαρτίνου, κέρδισαν εύκολα και μείωσαν στον ένα βαθμό την διαφορά τους, από τον πρωτοπόρο  Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.  Στο 20’ ακυρώθηκε γκολ του Βαγγελί ως οφσάιντ. Λίγα λεπτά , αργότερα στο 24, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. ο Κουτσόπουλος σέντραρε και ο Σαχινίδης με κεφαλιά έκαμε το 1-0. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Κουτσόπουλος εκτέλεσε κόρνερ, πρώτη κεφαλιά ο Στουμπος και ο ο Γεωργίου με προβολή το 2-0

Ο Κρητικός του συνδέσμου Θεσσαλίας αποβάλει  το Βαγγελί από τον πάγκο! Ο ποδοσφαιριστής του ΑΟΤ είχε ήδη μία κίτρινη και είδε τη δεύτερη επειδή πέταξε μες τον αγωνιστικό χώρο μία μπάλα.

Οι συνθέσεις:

ΑΟΤ: Ντάσκας, Σκούπρας, Γεωργίου (57’ Μπασιάκας), Στούμπος, Βαγγελί (72’ Μηνάς), Καμπλιώνης, Μοσχάκης, Παπαευθυμίου, Καραγιάννης, Σαχινίδης (56’ Κουλούρης), Κουτσόπουλος

Οπούντιος Μαρτίνου: Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκώσης, Σπυριδάκης, Τσέλος, Βέλλιος (46’ Κλωτσοτήρας), Νικολόπουλος, Βλάχος (76’ Γκριτζάπης), Καπός, Καντού (46’ Στυλιανός), Πέππας.

Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα