Δωτιέας Αγιάς – ΑΕ Καραϊσκάκης 5-0

Σε περίπατο μετέτρεψαν οι γηπεδούχοι τη… μάχη για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη αντίσταση από την ΑΕ Καραϊσκάκης οι παίκτες του Δωτιέα Αγιάς επιβλήθηκαν με 5-0 και πήραν άνετα την πρόκριση για την 3η αγωνιστική του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής. Τον… χορό των γκολ άνοιξε στο 21’ ο Τσατσαλίδης με κεφαλιά και ο ίδιος παίκτης στο 36’ έκανε το 2-0. Στη συνέχεια το έργο των φιλοξενούμενων έγινε ιδιαίτερα δύσκολο καθώς στο 38’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βασίλας που ανέτρεψε τον σε προφανή θέση για γκολ Τσατσαλίδη. Μάλιστα ο τελευταίος με το τρίτο προσωπικό του τέρμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 3-0… απλοποιώντας τα πράγματα για τους γηπεδούχους που στο δεύτερο 45λεπτο πέτυχαν άλλα δυο γκολ, με τον Ουέλινγκτον στο 63’ και τον Λάιο στο 85’ για το τελικό 5-0. Ωστόσο, τη χαρά της πρόκρισης μετρίασαν οι δηλώσεις του Αντωνίου μετά το τέλος του ματς που αναφέρθηκε στα διοικητικά προβλήματα της ομάδας.

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Σταυράκης, Τσακάλι, Γούτος (64' Κόκας), Κοκκίνης, Κουρδής, Τσατσαλίδης, Πετρουζέλης, Τσιρογιάννης (80' Χονδροδήμος), Κουβελάς, Ουέλιγκντον (70' Λάιος), Κατσίκης

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Καλτσής): Γκαρτζής, Βασίλας, Κακάβας, Σιμονιάν (74' Βασίλιεβιτς), Πέτσδας, Κατσαρός (46' Παπανλικου), Κυριάκης, Μπαλάφας, Καβαλάρης, Ραμπαβίλας, Δήμος (60' Μαργαρίτης)

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 68-100: Πρόκριση στα ημιτελικά της Basket League πριν τη μάχη με τη Ρεάλ
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Χωρίς Ιωαννίδη στο ντέρμπι οι «πράσινοι»
Παναθηναϊκός AKTOR: Τα αδέρφια Αντετοκούνμπο στέλνουν δύο φιλάθλους στο Final 4 του Βερολίνου!
Αρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών σε Καμάρα και πορεία στη Τούμπα για το ντέρμπι παρά το απαγορευτικό