Αργεντινή: Γκολ από κόρνερ για τη… δεύτερη Ιντεπεντιέντε (videos)

Με τη συμβολή απίθανου γκολ του Φεντερίκο Μανκουέγιο από κόρνερ, η Ιντεπεντιέντε κέρδισε με 3-1 την Τίγκρε.

Τα άλλα δύο γκολ πέτυχε ο Χουάν Μαρτίν Λουκέρο βοηθώντας στην άνοδο στη δεύτερη θέση της Inicial της Αργεντινής, δύο βαθμούς πίσω από τη Ρίβερ Πλέιτ, που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο. Από την πλευρά τους, οι Νιούελς Ολντ Μπόις υπέπεσαν σε παιδαριώδη λάθη, αλλά με γκολ του Μάξι Ροντρίγκεζ στο 93ο λεπτό πήραν εντός έδρας 2-2 με τη Γοδόι Κρουζ.

Σε άλλο σημερινό ματς, η Βελέζ επικράτησε της Μπάνφιλντ με 1-0 χάρη σε τέρμα του Λούκας Πράτο και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της κατάταξης. Τέλος, η Ρασίνγκ Κλουμπ προηγήθηκε με τον Γκαμπριέλ Άουτσε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά αρκέστηκε σε 1-1 με την Ολίμπο.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Ιντεπεντιέντε – Τίγκρε 3-1 (1’ Χουάν Μαρτίν Λουκέρο, 45’ Χουάν Μαρτίν Λουκέρο, 56΄Φεντερίκο Μανκουέγιο – 40’ Πάμπλο Βίτι)
Βελέζ Σάρσφιλντ – Μπάνφιλντ 1-0 (54’ Λούκας Πράτο)
Νιούελς Ολντ Μπόις – Γοδόι Κρουζ 2-2 (45’ Βίκτορ Λόπεζ, 93’ Μάξι Ροντρίγκεζ – 30’ Κλαούντιο Ακίνο, 80’ Λεάντρο Φερνάντεζ)
Ολίμπο – Ρασίνγκ Κλουμπ  1-1 (47’ Χουάν Κόμπο – 41’ Γκαμπριέλ Άουτσε, 62’΄ΚΟΚ. Λεάντρο Γκρίμι)