Ακίσασπορ: Δεν αρκούσε ο Γκέκας (video)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Ακίσασπορ εκτός έδρας από την Καραμπούκσπορ με τον Φάνη Γκέκα να πετυχαίνει το γκολ της ομάδας του.

Την ευκαιρία να βρεθεί έστω και προσωρινά στην κορυφή του τούρκικου πρωταθλήματος έχασε η Ακίσασπορ. Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο Φάνης Γκέκας φιλοξενήθηκε από την Καραμπούκσπορ γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Ο Έλληνας διεθνής στο 52’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του πετυχαίνοντας το όγδοό του φετινό γκολ, ωστόσο αυτό δεν αποδείχθηκε αρκετό. Στο 56’ ο Τραορέ ισοφάρισε σε 1-1 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Μπαχαντίρ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα