Ασταμάτητη η Μαρσέιγ, 2-1 την Καέν (video)

Με γκολ του Ζινιάκ στις καθυστερήσεις η Μαρσέιγ πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Καέν εκτός έδρας.

Την κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος διατήρησε η Μαρσέιγ η οποία πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 στην έδρα της Καέν. Οι Μασσαλοί μπορεί να μην εντυπωσίασαν με την εμφάνισή τους, ωστόσο λυτρώθηκαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ρομάο στο 74’ με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 84’ με το γκολ του Κινγκ.

Το τελικό αποτέλεσμα όμως, διαμορφώθηκε από τον Ζινιάκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΑΕΝ: Βερκούτρ, Καλβέ, Ντα Σίλβα, Κινγκ, Άπια, Αντεοτί, Φερέτ (83’ Λεμάρ), Καντέ, Κοϊτά (80’ Μπαζίλε), Νανγκίς (73’ Ρασπετινό), Ντουχαμέλ.
ΜΑΡΣΕΪΓ: Μανταντά, Μεντί, Μορέλ, Νκουλού, Τζα Τζετζέ (78’ Φανί), Ρομάο, Ιμπουλά, Παγιέ, Αγιού, Ζινιάκ, Τοβίν (72’ Αλεσαντρίνι).