Γαλλία: Έπιασε κορυφή η Σεντ Ετιέν

Στην πρώτη θέση του γαλλικού πρωταθλήματος αναρριχήθηκε η Σεντ Ετιέν μετά τη δύσκολη νίκη της με 1-0 επί της Καέν.

Την Μπορντό έφτασε στη βαθμολογία η Σεντ Ετιέν που πήρε την 3η της νίκη στα πρώτα της πέντε παιχνίδια επικρατώντας με δύσκολο τρόπο 1-0 της Καέν στο «Ζοφρουά Γκισάρ». Οι «στεφανουά» πήραν το τρίποντο χάρις στο αυτογκόλ του Πιέρ στο 74’.

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Ρεμ η οποία επιβλήθηκε σχετικά εύκολα 2-0 της Τουλούζ. Στο 13’ ο Νγκογκ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Κουρτέ στο 86’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του.

Λύτρωση για τη Νις στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Μετζ επί της οποίας πήρε σημαντική νίκη με 1-0. Το γκολ που έκρινε και το νικητή σημειώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μποσέτι.

Με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η Μονπελιέ της Λοριάν. Το γκολ του αγώνα σημειώθηκε από το αυτογκόλ του Κονέ στο 44’. Τέλος, η Μπαστιά παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Λανς. Ο Χαβάρια στο 40’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Ζιλέ στο 53’ να ισοφαρίζει για το τελικό 1-1.

Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!
ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ