ΑΟ Καρδίτσας-Λαμία 1-3

Σημαντικό διπλό στην πορεία για την κατάκτηση του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής πανηγύρισε η Λαμία, επικρατώντας 3-1 του ΑΟ Καρδίτσας.

Ο Λεμά άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Φθιώτιδας και στο 22’ ο Ευσταθίου διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Λεμά με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έδωσε… αέρα τριών τερμάτων στην Λαμία.

Ο Τσιρογιάννης στο 38’ μείωσε 3-1 για τον ΑΟ Καρδίτσας, η οποία αναγκάστηκε να παίξει για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μεσιακάρη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Πάτσιος, Θυμιόπουλος, Νάκου Χ. (60' Νάκου Δ), Καβαλάρης (39' Κεφαλάς), Κούρκουλας, Τσέλιος Ευαγγέλου, Παππάς, Τσιρογιάννης, Μεσιακάρης, Μίλκοβιτς (70' Τζοβάρας).

ΛΑΜΙΑ: Πουρής, Παπαστεργίου, Κοντοχρήστος, Σπυριδάκης, Γόγολος, Αντωνόπουλος, Ευσταθίου (87' Αντωνίου), Ζλατκόφσκι (74' Κουτρομάνος), Λεμά, Μοκάκε (59' Διαμαντίδης), Κυπτίου.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι