Εθνικός Ν. Αγιονερίου – Μουδανιά 1-0

Με γκολ του Πεχλιβάνη στο 70’ οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης

Ένα γκολ ήταν αρκετά για τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου στο ματς απέναντι στα Μουδανιά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο 22’ ο Καλογεράκης κράτησε το μηδέν στο σουτ του Ταρασίδη, ενώ στο 25’ ο Πλατάκης σούταρε άουτ. Έτσι, στην επανάληψη, στο 70’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το μοναδικό τέρμα του αγώνα όταν ο Πεχλιβανίδης πλάσαρε εύστοχα τον Τεντώνη για το τελικό 1-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Καλογεράκης, Χαραλαμπίδης, Γκέληνος, Αποστολάς, Μιλκούδης, Καρασίμος, Γραικός (80’ Σακκάς), Κοντσίδης, Παλιάτσος (71’ Αλμπάνης), Πεχλιβάνης, Μήτσικας (90’ Γιαννουκλάκης).

Π.Ο. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ: Τεντώνης, Μίχος (58΄Ντόι), Αλμανίδης (85΄Κυριάκου), Καράγαλης, Ντινιώτης, Λεονταρίδης, Φωτιάδης, Αποστόλου, Ταρασίδης, Στόϊκος, Πλατάκης.