Εθνικός Φιλιππιάδας-Κεραυνός Θεσπρωτικού 6-0

Παιχνίδι που είχε θέαμα και γκολ για τον Εθνικό Φιλλιπιάδας, ο οποίος συνέτριψε 6-0 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο που δεν φανέρωνε ότι θα είχε ένα τόσο μεγάλο σκορ, ο Εθνικός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παναγιοτόπουλου στο 21’ πήρε προβάδισμα. Το δεύτερο μέρος είχε διαφορετική εξέλιξη καθώς οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί και ξανά με τον Παναγιωτόπουλο στο 61’ έκαναν τα τέρματά τους δυο.

Στην συνέχεια ήταν η σειρά του Γεωργίου στο 68’ να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0, στο 84’ και στο 87’ ο Σαπανίδης έκανε τα τέρματα του Εθνικού πέντε, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Οικονόμου στο 90’ με ωραίο πλασέ.

Να σημειωθεί ότι ο σκόρερ του τελευταίου τέρματος των γηπεδούχων, Οικονόμου, αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Καλομοίρης, Γιαννούλης, Μπάκας, Σιαπέρας, Παπαβασιλείου (89’ Οικονόμου), Γατσέλος, Κολιάκης (80’ Μπεζεβέγκης), Σαπανίδης, Παναγιωτόπουλος, Γεωργίου (86’ Σκαματζούρας), Τσακανίκας

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Φίντζος): Λέκκος, Πάσχος, Μακρής (76’ Γεωργαλλής), Κωστακιώτης, Μπουρδούβαλης, Ντούσκας, Νικολάου, Αντωνίου (69’ Ταπρατζής), Κούσης Στ., Κολιός Γ., Δήμος (55’ Βάλβης)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο onsports TV

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ