Επιτέλους νίκη για Σεντ Ετιέν

Την πρώτη της νίκη ύστερα από δύο συνεχόμενες ήττες πήρε η Σεντ Ετιέν που επιβλήθηκε 3-1 της Σοσό στο «Ζοφρουά Γκισάρ».

Στις θέσεις της Ευρώπης παρέμεινε η Σεντ Ετιέν η οποία επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας εντός έδρας της Σοσό με 3-1 για να κάνει ακόμα ένα βήμα για να φτάσει στο στόχο της.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο λεπτό του δευτέρου μέρους άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Ερντίνγκ, για να γίνει το 2-0 από τον Ταμπανού πέντε λεπτά αργότερα. Οι φιλοξενούμενοι, μείωσαν προσωρινά με τέρμα του Μπουτέν στο 66’ σε 2-1.

Στο 81’ όλα τελείωσαν καθώς στο 81’ ο Μπακαμπού αποβλήθηκε. Έτσι στο 89’ ο Ερντίνγκ με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα έκανε το τελικό 3-1.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ: Ρουφιέρ, Περέν, Κλερκ, Τρεμουλινάς, Μπαγιάλ Σαλ, Κοχαντέ, Λεμουάν, Ταμπανού (75’ Γκραντέλ), Μογιό (85’ Κλεμέντ), Κοργκνέ (46’ Ερντίνγκ), Μπραντάο.
ΣΟΣΟ: Πελέ, Καρλάο, Σουνζού, Μαράνζ (85’ Ζουμά), Φοσουνιέρ, Κορσιά, Πρσιτς (56’ Μπουτέν), Σινκαλά, Ρουντέ, Κοντούτ (56 Μπουκαρί), Μπακαμπού.