Εύκολα ο Βόλος

Χωρίς πρόβλημα  η ομάδα του Βόλου πήρε μια άνετη νίκη κόντρα στις Αβάντες Χαλκίδας, και παραμένει στη δεύτερη θέση.

Την ολοκληρωτική του υπεροχή έδειξε ο Βόλος απέναντι στην Χαλκίδα, που πέρασε ένα μάλλον εύκολο απόγευμα παίρνοντας τη νίκη με 5-0. Το σκορ άνοιξε αρκετά νωρίς με την κεφαλιά της  Μαλισιώρα τρία λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα. Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το 40’ όταν ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων για ανατροπή της Μαλισιώρα στην περιοχή, κι έπειτα από εύστοχη εκτέλεση της Γιοβάνοβιτς ο Βόλος έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Βόλος συνέχισε να «πυροβολεί» με γκολ και στο 75’ η κάθετη πάσα της Ζήγρα στη Δημητριάδη έφτανε για να γίνει το 3-0 ενώ πέντε λεπτά αργότερα, η Πελεκούδα κερδίζοντας της κόντρες έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, έστειλε με ωραίο πλασέ την μπάλα στην εστία της Τσώκου.

Το τελευταίο γκολ του αγώνα ήρθε έπειτα από δεύτερη υπόδειξη πέναλτι στο 87’, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει η Δημητριάδη κάνοντας το τελικό 5-0 υπέρ της ομάδας της Μαγνησίας.

Βόλος: Κανιάκα, Γουγούση (64’ Χατζηλιόντα), Παπαδοπούλου, Τραΐκοβιτς, Μαλισιώρα, Μπαλαμούτη, Πελεκούδα, Παρασκευοπούλου, Γιοβάνοβιτς (78’ Κλόντζα), Αναγνωστοπούλου (Ζήγρα 53’), Δημητριάδη

Χαλκίδας: Τσώκου, Δεσύπρη, Θεοδώρου, Κηρύκου, Ελευθερίου (46’ Σερέτη), Λόγου, Δημητρίου, Θωμοπούλου, Σταματούκου (23’ Μάρκου), Τροχούτσου (Πύθουλα 51’), Κόλλια

Παράνοια στον κόσμο του Παναθηναϊκού AKTOR - «Εξαφανίστηκαν» 9.000 διαρκείας σε λίγες ώρες!
Βαθμολογία Super League: Ο τίτλος στο «χέρι» του ΠΑΟΚ – Όλα κρίνονται στο ντέρμπι Θεσσαλονίκης
Χάντμπολ: Η Νέα Ιωνία νίκησε τον ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 2-0: Ο Όρτα την γκρέμισε από την κορυφή! - Η «Ένωση» περιμένει πλέον «δώρο» τίτλου