Ξέσπασε στο β’ η ΑΕΚ, 1-6 τον Άγιο Νικόλαο (photos)

Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση απέναντι στον ΑΟΑΝ που αγωνιζόταν από το 33’ με δέκα παίκτες

Θέλοντας να αφήσει πίσω της την ήττα από τη Θύελλα Ραφήνας η ΑΕΚ στόχευε στην επιστροφή στις νίκες αντιμετωπίζοντας στην Κρήτη τον ΑΟΑΝ. Οι «κιτρινόμαυροι» ξεκίνησαν δυνατά και κέρδισαν πέναλτι μόλις στο 3’ αλλά στην εκτέλεση αστόχησε ο Μπρέσεβιτς. Τελικά τον δρόμο προς τα δίχτυα του Μπρόκου βρήκε ο Ανάκογλου στο 18’ με ωραία ατομική ενέργεια. Ωστόσο, στο 32’ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Καρνιάτη να νικάει τον Βούρα με κεφαλιά.

Η χαρά των Κρητικών δεν κράτησε πολύ καθώς στο αμέσως επόμενο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μυρίλλας, χωρίς ωστόσο να φανεί μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου το αριθμητικό μειονέκτημα των γηπεδούχων. Την επανάληψη η Ένωση διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να βρει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα στο… «6λεπτο του τρόμου»!

Στο 66’ ο Ντακόλ έκανε το 2-1 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης πέτυχε το τρίτο γκολ των φιλοξενουμένων. Έχοντας πάρει φόρα πλέον οι παίκτες του Δέλλα στο 69’ έκαναν το 4-1 με τον Ανάκογλου, ενώ ο Ντακόλ δεν είχε κλείσει τον… λογαριασμό του με τα δίχτυα καθώς στο 72’ και το 88’ σημείωσε άλλα 2 γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 6-1.

Αγιος Νικόλαος (Γιώργος Καβουσανός): Μπρόκος, Κωστάκης, Κανάς, Ιασωνίδης, Δέλλιος, Χριστάκης, Πηγιάκης, Μυρίλλας, Δήμας (46’ Γκέκας), Κοκολάκης, Καρνιάτης

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Τσουκαλάς (39’ Ντακόλ), Πεταυράκης (79’ Τσουμάγκας), Ρόβας, Σταθάκης, Κορδέρο, Γεωργέας, Πόποβιτς (78’ Γροντής), Μπρέσεβιτς, Ανάκογλου, Πλατέλλας

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης

{coveritlive}a510c2aed7{/coveritlive}

Δείτε εικόνα από τον αγώνα από το anatolhsport.com

Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ