Μπολόνια: Τι Κριστιάνο, τι… Κριστάλντο! (video)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο της Ρεάλ Μαδρίτης είναι ο κάτοχος της Χρυσής Μπάλας, αλλά και ο Τζόναθαν Κριστάλντο της Μπολόνια έχει τις δικές του ικανότητες.

Ο 24χρονος Αργεντινός επιθετικός της ομάδας των Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου, ο οποιος αγωνίστηκε σε όλο το ματς, πέτυχε και τα δύο γκολ της Μπολόνια στην εκτός έδρας νίκη της με 2-1 επί της Τορίνο στο «Ολίμπικο» για την 23η αγωνιστική της Σέριε Α.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ με τον Ιμόμπιλε μόλις στο 5ο λεπτό, αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση. Ο Κριστάλντο κατάφερε να βάλει σε θέση… οδηγού την ομάδα του μέσα σε 13 λεπτά σκοράροντας στο 11’ και το 24’. Πρόκειται για σημαντική νίκη στην προσπάθεια της Μπολόνια να παραμείνει στη Σέριε Α τη στιγμή που η Τορίνο έχασε έδαφος για μια θέση σε αυτές που οδηγούν στην Ευρώπη.