ΑΟ Καρδίτσας – Τρίκαλα 1963 1-2

Παρότι βρέθηκαν με το… καλημέρα πίσω στο σκορ, τα Τρίκαλα πέτυχαν μια τρομερή ανατροπή και επικράτησαν 2-1 εκτός έδρας του ΑΟ Καρδίτσας

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να «ανοίξουν» το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Μίλκοβιτς, όμως τα Τρίκαλα συνήλθαν και απείλησαν, φτάνοντας στην ολική ανατροπή πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 36ο λεπτό ο Στάμος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, πριν ο Βουκέλια στο 40ο λεπτό διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. Η Καρδίτσα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά το δοκάρι σταμάτησε το δυνατό σουτ του Τσέλιου στο 92ο λεπτό του αγώνα!

ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγκος): Τάτσιος, Καβαλάρης, Πουρνάρας (67’ Καλιούρας), Κωνσταντινίδης, Κούρκουλας, Τσέλιος, Θυμιόπουλος, Παππάς, Τσιρογιάννης (79’ Κεφαλάς), Μεσιακάρης (58’ Τζιοβάρας), Μίλκοβιτς.

ΤΡΙΚΑΛΑ 1963 (Τίμος Καβακάς): Ψωμιάδης, Ηλίας Μ., Κάλφας (25’ Τεμτολούρης), Λουϊζίδης, Σακελλαρίδης (70’ Φορτούνης)), Στάμος, Χαλιμπάκης, Κόλα, Βουκέλια (54’ Μπαλτιμάς), Σταντσέφκσι, Μπόντε.

Αποδέχτηκε την πρόταση του Κοτς και αναλαμβάνει διοικητικό ρόλο στην Φενέρ ο Ατζούν
Το «El Clasico» Άρης – ΠΑΟΚ κρίνει το πρωτάθλημα και είναι στη Nova!
Conference League: «Αστακός» η OPAP Arena για τον τελικό – Το σχέδιο δράσης της ΕΛΑΣ
Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο