Αργεντινή: «Βόμβα» του Αγιάλα για Λανούς (videos)

Με τη συμβολή καταπληκτικού γκολ του Βίκτορ Αγιάλα, η Λανούς πέρασε με 3-0 από την έδρα της Κολόν και διέκοψε σερί τριών ηττών στην αργεντίνικη Inicial.

O Παραγουανός διεθνής βρήκε δίχτυα με μακρινό σουτ μετά από ατομική προσπάθεια στο 57ο λεπτό, αλλά προηγήθηκε αποβολή του Γιακόμπο Μανσίγια των γηπεδούχων στο 42ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το 1-0 από τον Ντιέγκο Γκονζάλεζ στο 44ο λεπτό. Στο 78ο, ο ο 20άχρονος Λούκας Μελάνο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με σκορ 3-0 επικράτησε και η Σαν Λορένζο των Ολ Μπόις, αλλά σε αντίθεση με τη Λανούς οι «κυκλώνες» παραμένουν στην «κούρσα» για τον τίτλο της Inicial. Στην προκειμένη, ο 18χρονος Άνχελ Κορέα βρήκε δίχτυα στο 43ο και στο 74ο λεπτό, ενώ ο Έκτορ Βιγιάλμπα σημείωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 84ο.

2

Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.