Ανατροπή για Σάλκε (video)

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε η Σάλκε εκτός έδρας απέναντι στην Μπραουνσβάιγκ επικρατώντας 3-2 με ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Ακόμα πιο κοντά στις θέσεις του Champions League βρέθηκε η Σάλκε η οποία επικράτησε 3-2 της Μπραουνσβάιγκ εκτός έδρας με πολύ δύσκολο τρόπο. Στο 20’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Αντέμι.

Η ισοφάριση από τους «μπλε» ήρθε στο 29’ για το 1-1, ωστόσο στο 59’ ο Μπελαράμπι έβαλε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 64’ ο Γκορέτσκα έκανε το 2-2 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Νόισταντερ.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: Ντάβαρι, Ελαμπντελάουι, Χεν, Ντόγκαν, Ρέιτσελ, Καλιγκιούρι, Βασχάουσεν (80’ Κρατζ), Πέρτελ, Μπελαράμπι (76’ Κρούπκε), Μπόλαντ, Αντέμι (89’ Κουμπέλα).
ΣΑΛΚΕ: Φάρμαν, Ούτσιντα, Χιέβεντες, Φελίπε Σαντάνα, Αόγκο, Χέγκερ (35΄ Γκορέτσκα), Νόισταντερ, Κλέμενς (89’ Κολάσινακ), Μάιερ (82’ Φουκς), Ντράξλερ, Σαλάι.

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!