Ομηρος Νεοχωρίου-Θεσπρωτός 3-1

Ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής έμεινε ο Όμηρος Νεοχωρίου επικρατώντας εντός έδρας του Θεσπρωτού με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 3’ όταν ο Παππάς με πλασέ μέσα από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα στους «κίτρινους». Ο Θεσπρωτός είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μισό, χάνοντας ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό ανατράπηκε.

Ο Όμηρος, που έχει εξελιχθεί σε κακό δαίμονα των Θεσπρωτών φέτος, μπήκε δυνατά και με τρία γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών, κατάφερε την ολική ανατροπή. Αρχικά έφερε το ματς στα ίσια με πέναλτι του Κόκκαλη στο 65' για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά αργότερα.

Σαν να μην έφθανε αυτό, στο 70’ ο Παπανικολάου κλείδωσε την πολύτιμη για τους γηπεδούχους με την αποβολή του δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου, να μην επιφέρει νέες συγκινήσεις.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον Όμηρο να πανηγυρίζει μια τεράστια σημασίας νίκη, ενώ αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττας για την ομάδα του Θεσπρωτού, στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια.

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ: Κλιάφας, Δημόπουλος, Κάκκος, Παναγιωτόπουλος, Δάρδας, Παπαδήμας, Λαγός (24' Μιχάλης), Σεραφίγγος (91' Παπαδημητρίου), Κόκκαλης (81' Μπούρδος), Τσιφοπανόπουλος, Παπανικολάου.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Δημ. Κωνσταντάκος, Μπάρκας (81' Σταυρίδης), Πέτσης, Στρατής, Κ. Κωνσταντάκος, Αθανασίου, Μουρούτης (76' Μώκος), Σπ. Παππάς, Βασιλάρης, Μπαλογιάννης (66' Δημ. Παππάς), Νάννος.

Roland Garros: Τα χρηματικά έπαθλα του δεύτερου Grand Slam
Euroleague Final Four 2024: Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός για την κούπα – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Live Streaming ο μεγάλος τελικός της Super League K19
Γαλλία: Συνάντηση Μακρόν με Πέρεθ για Εμπαπέ