Κυπαρισσία-Διαγόρας Βρ. 1-4

Σπουδαία νίκη για το μέλλον του στον 6ο όμιλο της Δ΄ Εθνικής πήρε ο Διαγόρας Βραχνέικων στην έδρα της Κυπαρισσίας με 1-4.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Μικελάτου, για να ισοφαρίσει ο Δαραμάρας με κεφαλιά στο 21΄όπου και ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα μόλις στο 46ο λεπτό, ο Κωστής με ωραίο πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-2, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 62΄ και 68΄ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΚΥΠΑΡΙΣΙΑ: Μπίζος, Μανδραπίλιας, Μπούρδος, Στρατικόπουλος, Λυδιώτης, Δασκαλάκης, Παναγόπουλος, Γεωργόπουλος, Σίγερι(46΄Καταβάτης), Μακρής(81΄Κιουτάκ)Δαραμάρας

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ: Θωμάς, Ντινόπουλος, Νικολακόπουλος, Αθανασίου, Μπίζος, Αρβανίτης (81΄ Κότσα) Μπενέτος (62΄ Παρίσης), Αλεξανδρόπουλος, Σαραμαντάς, Μικελάτος, Κωστής

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ