Αργεντινή: Ανανεωμένη Τίγκρε (videos)

Μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα παραιτήθηκε ο προπονητής, Ντιέγκο Κάγκνα, αλλά οι ποδοσφαιριστές της Τίγκρε απάντησαν με 2-0 σε βάρος της Ροζάριο Σεντράλ.

Το σκορ άνοιξε στο 50ό λεπτό με τον 36χρονο Ραμίρο Λεόνε, ενώ στο 63ο ο Εμιλιάνο Ελεκίπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, το οποίο επέτρεψε στην Τίγκρε να πάρει σημαντική βαθμολογική «ανάσα» αναφορικά με την τριετή κατάταξη υπό καταρρακτώδη βροχή. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι συμπλήρωσαν σερί τριών ηττών και παρέμειναν στις θέσεις, που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Παράλληλα, η Εστουντιάντες απώλεσε το αήττητό της στην αργεντίνικη Inicial, αφού έχασε με 1-0 στην έδρα της Ατλέτικο Ραφαέλα λόγω γκολ του Λούκας Αλμπερτένγκο στο 15ο λεπτό. Ακολουθούν τα ματς «Μπόκα Τζούνιορς-Ρασίνγκ Κλουμπ» (00:15) και «Άρσεναλ Σαραντί-Ρίβερ Πλέιτ» (03:15), τα οποία ολοκληρώνουν το σημερινό πρόγραμμα.

2

Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.

0.71

Σημείωση: Οι τρεις τελευταίες ομάδες της παραπάνω βαθμολογίας υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Έχουμε αλυσίδες και λουκέτα για τον Ελ Κααμπί»
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Η αποστολή του Μεντιλίμπαρ για το ιστορικό ματς
Ολυμπιακός: Μεγάλο πλήγμα με Φαλ – Τέλος η σεζόν με κάταγμα για τον Γάλλο σέντερ
Παναθηναϊκός AKTOR: Sold out σε 10 ώρες για τον αγώνα γιορτή των Πρωταθλητών Ευρώπης