Τα Λευκάδια το ντέρμπι με Μακροχώρι και την πρόκριση

Ντέρμπι με τα όλα του ήταν αυτό ανάμεσα στα Λευκάδια και το Μακροχώρι στην Ημαθία, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν 1-0.

Οι «μπλε» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν 1-0 με τέρμα του Έξαρχου. Η απάντηση του Μακροχωρίου ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 62’ ο Σαρηγιαννίδης εκτέλεσε το φάουλ και ο Γεωργίου από κοντά ισοφάρισε σε 1-1. Ωστόσο τα Λευκάδια πήραν τη νίκη, χάρη σε τέρμα του Πίτου στο 82’.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ (Νίκος Παπανώτας): Παπαδόπουλος, Πίτος, Μισαηλίδης Μ., Ζαρογιάννης, Κόλα, Μπρέγκου (83’ Τσαλώνης), Λαμπριανίδης, Γιαουτζής (57’ Κουκουράκης), Κοκόλης, Εξαρχος, Δημητριάδης

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ (Λεωνίδας Μπίλης): Σταματέλος, Συμεωνίδης, Σαρηγιαννίδης, Ηλιάδης Γρ., Σαλέπης, Γεωργίου, Κοτσόπουλος (55’ Ελευθεριάδης), Βούλγαρης (73’ Μαυριδόγλου), Ηλιάδης Αντ., Καφές, Τσακαλίδης Τ.

ΝΑΟΥΣΑ: Αλέξης Τσακιρίδης