ΑΕ Λεονταρίου-Ανδρούτσος Γραβιάς 2-2

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στην Καρδίτσα, καθώς οι ΑΕ Λεονταρίου και Ανδρούτσος Γραβιάς αποχαιρέτισαν τη Δ’ Εθνική με ισοπαλία 2-2.

Η ομάδα της Γραβιάς μπήκε δυνατά και στο 3’ είχε δοκάρι με τον Λέσση, ενώ στο 6’ ο Νάσιος με σουτ έκανε το 0-1. Στο 10’ αποβλήθηκε ο Μαχαίρας των γηπεδούχων ως τελευταίος αμυνόμενος. Στο 23’ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 με τον Παπαευθυμίου, ενώ το προηγούμενο λεπτό είχε δοκάρι ο Χριστοδούλου.

Στο δεύτερο μέρος το Λεοντάρι βελτιώθηκε και στο 47’ ο Γρίβας μετά από σέντρα του Ζαρχανή μείωσε σε 1-2.
Στο 72’ ο Τριανταφύλλου είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ για τους «κιτρινόμαυρους», ενώ η ισοφάριση ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αναγνωστόπουλο να κάνει το τελικό 2-2.

ΑΕ ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ (Σκούρας): Μακρής, Καπερώνης, Τριανταφύλλου Ακ., Παπαμαργαρίτης, Τριανταφύλλου Αλ. (46’ Αναγνωστόπουλος), Μαχαίρας, Καλιακούδας, Τσιώλης (46’ Διπλάρης), Γρίβας (77’ Μπλέτσας), Καρατζόγλου, Ζαρχανής

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (Λίβας): Κοκονδίνης, Σκόρδας, Σταμούλης, Αναγνώστου, Ταμάμης Ηλ., Λέσσης, Παπαευθυμίου (46’ Καραγιώργος), Χριστοδούλου, Νάσιος Δ., Καρδάρας (85’ Κορομπίλης), Σαγάνης

Παναθηναϊκός AKTOR: Επικό βίντεο από τα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ - «Ποιος; Εσύ!»
Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου