Τεράστια ανατροπή για Νάπολι

Απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στο «Κομουνάλε» όπου η Νάπολι με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ επικρατώντας 5-3 της Τορίνο.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έλαβε μέρος στο Τορίνο, όπου η ομώνυμη ομάδα γνώρισε την ήττα με 5-3 από τη Νάπολι. Οι «παρτενοπέι» με τη νίκη αυτή, διατηρήθηκαν στη 2η θέση της βαθμολογίας και κράτησαν το προβάδισμα από τη Μίλαν.

Ο Ντζεμαϊλί στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπαρέτο με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού να ισοφαρίζει. Στο ξεκίνημα της επανάληψης και το 47’ ο Ντζεμαϊλί με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τη Νάπολι.

Από εκεί και πέρα η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιόνατας (74’) και το τέρμα του Μεγκιορίνι (78’) έκαναν το 3-2 για τους γηπεδούχους. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι δεν παράτησε την προσπάθεια και στο 80’ ο Ντζεμαϊλί κάνοντας χατ-τρικ ισοφάρισε σε 3-3 για να πάρουν τη νίκη με τέρματα του Καβάνι στο 84’ και το 90’.

ΤΟΡΙΝΟ: Ζιλέ, Νταρμιάν, Γκλικ, Ροντρίγκεζ, Ντ’ Αμπρόσιο (56’ Μασιέλο), Σέρτσι, Γκάτσι, Μπάσα, Βίβες (56΄Μεγκιορίνι), Σαντάνα, Μπαρέτο (66’ Γιόνατας)
ΝΑΠΟΛΙ: Ροσάτι, Γκαμπερίνι, Καναβάρο, Μπρίτος (79’ Μπρίτος), Μάτζιο, Μπεχράμι, Ντζεμαϊλί (87’ Ρολάντο), Ζούνιγκα, Ινσίνιε (65’ Καβάνι), Χάμσικ, Πάντεφ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία