Ατσαλένιος-Πατούχας 6-1

Εορταστικό ήταν σήμερα το κλίμα στο Ατσαλένιο και οι παίκτες του ΠΟΑ ήταν σε μεγάλα κέφια και αυτό φαίνεται και από το σκορ του αγώνα με τον Πατούχα όπου επικράτησε με 6-1.

Ο ΠΟΑ αποχαιρέτησε με ιδανικό τρόπο την Δ’Εθνική και επιστρέφει ως πρωταθλητής στην νέα Γ-Δ’Εθνική. Το συγκρότημα του Μανώλη Πατεμτζή έδειξε από τα πρώτα λεπτά τις προθέσεις του δημιουργώντας ευκαιρίες ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να πετύχει δυο γκολ, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 3-0.
Στο 10′ ο Γιακουμάκης βρέθηκε τετ α τετ με τον Ανδρεαδάκη, πάσαρε στον Σκουλούδη ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 1-0. Στο 12′ ο Βρετός πάσαρε στον στον Μαραγκάκη και εκείνος με ωραίο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Ανδρεαδάκη κάνοντας το 2-0. Στο 34′ μετά από ωραία πάσα του Γιακουμάκη στον Βρετό εκείνος έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι προς τον Σκουλούδη και ο τελευταίος με προβολή έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο 57′ ο Γιακουμάκης έδωσε την ασίστ στον Μπουτσάκη ο οποίος με δυνατή κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 68′ από εκτέλεση κόρνερ του Μπουτσάκη, ο Χαλκιαδάκης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρεαδάκη κάνοντας το 5-0. Στο 76′ ο Σκουλούδης πέτυχε το 6-0 ενώ το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στο 86′ με σκόρερ του Πατούχα τον Καστελιανάκη.

ΠΟΑ (Μανώλης Πατεμτζής): Παπαδάκης, Χαλκιαδάκης, Καραταράκης (53′ Βλαστός), Πετράκης, Πλεύρης (53′ Βρετός Κ.), Καινουργιάκης (76′ Συσκάκης), Βρετός Ν., Μαραγκάκης, Π.Γιακουμάκης, Σκουλούδης, Μπουτσάκης.

ΠΑΤΟΥΧΑΣ (Κώστας Χανιωτάκης): Ανδρεαδάκης, Μπριντάκης (46′ Μπιτσακάκης Μιχ), Βεληβασάκης (81′ Τζανιδάκης), Λουλακάκης, Μπερερής, Ραπτάκης, Καραντινάκης, Ζουριδάκης, Σταυρακάκης, Καστελιαννάκης, Μπιτσακάκης Μαν.

πηγή: topikokritis.gr

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής