ΠΑΟ Ρουφ-Αγιαξ Ταύρου 2-1

Τη δεύτερη μόλις νίκη του στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΟ Ρουφ, ο οποίος επικράτησε 2-1 του Αγιαξ Ταύρου σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Μετά από ένα άνευρο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 47’ με σουτ του Ρίζου. Στο 59’ ο Μιχαήλ έκανε το 2-0, εκμεταλλευόμενος το λάθος του Θανόπουλου. Το μόνο που κατάφερε ο Άγιαξ ήταν να μειώσει σε 2-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Κατσιώλη.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Στέφανος Διονυσόπουλος): Σκυριώτης, Διαμαντόπουλος, Ασλανίδης, Ζαγκλής, Σαλάκου, Κωνσταντόπουλος Ι. (70’ Καμαριάρης), Φλέσσας (37’ Ρίζος), Κολιόπουλος (87’ Σκρόνιας), Μιχαήλ, Κωνσταντόπουλος Χρ., Καραΐνδρος

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Θανόπουλος, Γολίδης, Ματζιούρας, Παπαδάκης, Θεοφάνους (70’ Καζιάνης), Κατσούλας, Σπανάκος, Πατέλης (87’ Κατσιώλης), Μαυρουδής, Ηλιάδης (57’ Σωτηρόπουλος), Κτενάς

Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League