Άρης Ακροποτάμου-Δόξα Πετρούσας 2-1

Ο Άρης Ακροποτάμου κέρδισε με 2-1 στο ντέρμπι κορυφής της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής την Δόξα Πετρούσας και πάτησε στην κορυφή με 28 βαθμούς.

Το ημίχρονο έληξε με 0-1 και στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να πετύχουν την μεγάλη ανατροπή για το υπέρ τους 2-1, σε πανηγυρισμούς. Η Δόξα Πετρούσας είναι στην 2η θέση με 27β.

Στο 15ο λεπτό μετά κόρνερ του Μιχαλάκη και κεφαλιά του Παπαθεοδώρου έγινε το 0-1 ενώ στο 25’ σουτ του Αποστολίδη πέρασε σίρριζα άουτ. Το ημίχρονο έληξε με 0-1 και στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να πετύχουν την μεγάλη ανατροπή για το υπέρ τους 2-1, σε πανηγυρισμούς. Η Δόξα Πετρούσας είναι στην 2η θέση με 27β.

Στο 69’ μετά από σέντρα του Μεμούρη και πλασέ του Αποστολίδη έγινε το 1-1, ενώ στο 94 το κόρνερ Αποστολίδη, βρήκε το κεφάλι του Παπαδόπουλου για το τελικό 2-1.

Άρης Ακροποτάμου: Χατζηνικολής, Κάπατζης, Καμπερίδης (62’ Μεμούρης), Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης (88’ Αμιάδης), Μαλακογιάννης, Καραγιαννίδης (46’ Τσορμπατζής), Σάσσος, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης.

Δόξα Πετρούσας: Λαμπρινουδάκης, Κώτιος Δ., Γιανίκης, Βραμέντσαλης, Κώτιος Γ., Παπαθεοδώρου, Μιχαλάκης (85’ Τσάντας), Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Υψηλός (88’ Λαζίδης), Παπακωνσταντίνου (80’ Σιδηρόπουλος).