Δόξα Πετρούσας-ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Την 8η νίκη της πέτυχε η Δόξα Πετρούσας, όταν υποδέχθηκε τον ΠΑΟ Κοσμίου, επί του οποίου επικράτησε με σκορ 2-0, «καθαρίζοντας» το «τρίποντο» από το πρώτο ημίχρονο, πιέζοντας από την αρχή.

Οι Δραμινοί κατάφεραν μόλις στο 3ο λεπτό να κάνουν το 1-0 με τον συνήθη ύποπτο Μ. Κωνσταντινίδη με δυνατό σουτ. Η πίεση από τους γηπεδούχους συνεχίστηκε και έτσι στο 23 ο Μιχαλακάκης έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο τελείωσε όχι μόνο το ημίχρονο αλλά λαι ο αγώνας. Η Δόξα Πετρούσας παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας και μπορεί να κάνει όνειρα για άνοδο στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Τρακαλιάνης, Καμπούρης και Τσαουσίδης από τις Σέρρες.

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΣΑΣ: Λαμπρινουδάκης, Κότιος Γ., Ξενίδης, Τσάντας, Κότιος Δ., Παπαθεοδώρου, Μιχαλάκης (87’ Βασλής), Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης Μ., Υψηλός (83’ Λαζίδης), Παπακωνσταντίνου (76’ Γάϊδας).
ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Πουλακίδας, Γερούδης, Βαλσάμης, Κουφιώτης, Πατσαλής, Τρίχας, Λιάρρος, Μορφακίδης, Καμπιώτης, Λυκούδης, Πεχλιβανίδης.

Γλίτωσε από της Έστερσουντ τα δόντια η Άρσεναλ! (videos)