ΠΑΟ Κοσμίου-Προσοτσάνη 2-0

Σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε περισσότερο με λασπομαχία παρά με ποδοσφαιρικό παιχνίδι, ο ΠΑΟ Κοσμίου νίκησε με 2-0 τη Προσοτσάνη και την «αποκαθήλωσε» από τη κορυφή.

Στο 17ο λεπτό ο Καμπιώτης έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, οι οποίοι ενώ στη συνέχεια οπισθοχώρησαν, εκμεταλλεύτηκαν το κακό αγωνιστικό χώρο και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 65ο λεπτό με το Σταύρου.

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ (Σάββας Αϊβάζης): Πουλακίδας, Τρίχας, Βαλσάμης, Κωνσταντινίδης, Πατσαλής, Γεμενετζής, Μορφακίδης (61ο Σταύρου), Λιανός, Καμπιώτης, Λυκούδης (66ο Κουφιώτης) & Πεχλιβανίδης (71ο Λιάρος).

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Μάλλιος): Πιτσακτσής, Παπαμιχαήλ, Παλτζίδης (75ο Καλαϊτζής Δημήτρης), Καραγιαννίδης, Μαριάδης, Φερφέρης, Ουζούνογλου, Λειβαρτζινός (83ο Ρούσσος), Σαϊνίδης, Κερασίδης (71ο Δημητριάδης) & Μουρατίδης.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ