Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός (Κ20):  «Τεσσάρα» από τον Μαραθιανό

Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός (Κ20): «Τεσσάρα» από τον Μαραθιανό

Ο Παναθηναϊκός Κ20 νίκησε με 4-0 τον Λεβαδειακό στην Παιανία, ξεπερνώντας τις πολλές απουσίες και κάνοντας ένα καλό… ξεμούδιασμα από την απραξία των Χριστουγέννων.

Ο Παναθηναϊκός είχε ξεκάθαρα την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά στο πρώτο ημίωρο δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες.

Στο 34΄ όμως, ο Μαραθιανός άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Κουσίδη και η «πράσινη» μηχανή πήρε… μπροστά. Στο 66' μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Μουζακίτη, ο Μαραθιανός βρέθηκε τετ α τετ και με πλασέ πέτυχε το δεύτερο τέρμα του.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα (89’) ο Μαραθιανός πέρασε ανάμεσα σε δύο αντιπάλους, μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ, πέτυχε χατ - τρικ.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο νεαρός άσος ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για την ομάδα του με το 4ο προσωπικό του γκολ μετά από κάθετη πάσα του Γιαννιτσάνη.

Το παιχνίδι παρακολούθησε ο Χουάν Ραμόν Ρότσα που δεν ξεχνάει τα «παιδιά» του μαζί με τον Γιάννη Βονόρτα και τον τεχνικό σύμβουλο Κώστα Ελευθεράκη. Τους πρώην συμπαίκτες τους παρακολούθησαν και οι Μαυρίας, Καπίνος, Τριανταφυλλόπουλος και Φουρλάνος.

Παναθηναϊκός: Γκέκας, Βόσδου, Καστράτι, Σκούφος, Σταματάκης, Αναστασόπουλος, Μαλντίν, Γιαννιτσάνης, Κουσίδης, Μουζακίτης, Μαραθιανός.

Λεβαδειακός: Ντελέκος, Κυπραίος, Ζιάκας, Αντωνίου, Μάγκας, Ψάλτης, Σακκάς, Πέπας, Βελέντζας, Ρινέιρο, Τόπι.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες