ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Αγροτικός Αστέρας 2-1

Στην πρώτη του ήττα υποχρέωσε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης τον Αγροτικό Αστέρα με 2-1, στο παιχνίδι που διεξήχθη σε δυο δόσεις λόγω κακοκαιρίας.

Στο πρώτο ημίχρονο, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν στο 15’ με αυτογκόλ του Κώστα Πότκα. Οι γηπεδούχοι στο 30’ ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Πόκτα, που εξιλεώθηκε για το αυτογκόλ νωρίτερα. Το δεύτερο μέρος του αγώνα διεξήχθη με καθυστέρηση 24 ωρών, λόγω της σφοδρής βροχόπτωσης που ανάγκασε τον διαιτητή να διακόψει το παιχνίδι.

Τη Δευτέρα λοιπόν, ο ΠΑΟΚ ήθελε περισσότερο τη νίκη και οι παίκτες του νίκησαν και τον δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Το γκολ που έκρινε τελικά την αναμέτρηση σημείωσε στο 80’ ο Χρήστος Παναγιωτίδης.

ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ: Κυριακίδης, Δασκάλου, Γαβριηλίδης, Παπάκης, Λαζαρίδης, Παπαδόπουλος (75’ Ιωαννίδης), Κουτσάγιας, Λογγινίδης, Πότκας, Παναγιωτίδης (83’ Γραμματικόπουλος), Παυλίδης

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιώτας, Τσατσάς, Χουνουζίδης, Κανίδης, Χασιώτης, Θεοδωρίδης, Σπάχης, Παπαδόπουλος Γ., Δρίτας, Παπαδόπουλος Μ., Καραμουκίδης

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 0-0: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Παναθηναϊκός AKTOR: Στη “Χάλα Πιονίρ” ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος