Ανεβαίνει η Στουτγκάρδη (video)

Τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στην Μπουντεσλίγκα πήρε η Στουγκάρδη η οποία πέρασε νικηφόρα 1-0 από την έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ.

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ξέφυγε η Στουτγκάρδη η οποία απέναντι στην Γκρόιτερ Φιρτ, πήρε τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 1-0.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημειώθηκε από τον Οκαζάκι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ένα λεπτό αργότερα μετά το άστοχο πέναλτι του Ιμπίσεβιτς.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ: Χεσλ, Νέριγκ (80’ Πέτσος), Κλάινε, Μαβράι, Σμίντγκαλ (71’ Ζίλινερ), Φέρστνερ, Πέκοβιτς (56’ Κλάους), Στίμπερ, Πριμπ, Νότε, Ασαμόα.
ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Ούρλιχ, Σακάι, Τάσι, Νίντερμαϊερ, Μποκά, Γκέντνερ, Κουζμάνοβιτς, Οκαζάκι, Τραορέ (56’ Μάζα), Χάιναλ (46’ Χάρνικ), Ιμπίσεβιτς (92΄ Ρούντιγκερ).

Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ελπίδες για Προολυμπιακό μετά τον αποκλεισμό των Μπακς
Παναθηναϊκός: Νέα δεδομένα με Ιωαννίδη - Νέο συμβόλαιο και επιστροφή Λάτσιο