Λένον: «Θέλω ασίστ για το… αυτογκόλ»

Ο Άαρον Λένον σκόραρε το πρώτο γκολ στο 7ο λεπτό στο 2-1 της Τότεναμ επί της Λίβερπουλ για την Πρέμιερ Λιγκ, αλλά ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής στο αυτογκόλ κατά της ομάδας του.

Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός πήγε να διώξει την μπάλα πάνω στη γραμμή, αλλά αυτή βρήκε το κεφάλι του συμπαίκτη του, Γκάρεθ Μπέιλ, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα. Ο Λένον αναρωτήθηκε κάνοντας χιούμορ αν πρέπει να του καταλογιστεί ασίστ για αυτό το τέρμα που ευτυχώς για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού δεν της στοίχισε.

«Μεγάλη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε σπουδαίο χαρακτήρα. Αναρωτιέμαι αν πρέπει να μου χρεωθεί ασίστ για το αυτογκόλ», είπε χαριτολογώντας ο Λένον μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο twitter.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους