Προσωρινά στην κορυφή η Σεντ Ετιέν, 1-0 την Βαλενσιέν

Έστω και προσωρινά η Σεντ Ετιέν «πάτησε» στην κορυφή της βαθμολογίας του Σαμπιονά, αφού επικράτησε 1-0 της Βαλενσιέν, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι «στεφανουά» σε ένα πραγματικό ντέρμπι κατάφεραν να πάρουν το πολυπόθητο «τρίποντο», χάρις σε ένα γκολ του Αμουμά 16 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στην κορυφή του πρωταθλήματος, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην έκτη θέση.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού