ΑΕ Καραϊσκάκης-Αναγέννηση Περιβολίου 2-1

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο του Βασίλη Ξανθόπουλου στον πάγκο της ΑΕ Καραϊσκάκης, καθώς οι Αρτινοί επικράτησαν με 2-1 της Αναγέννησης Περιβολίου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30’, όταν ο Βερλέκης βγήκε τετ α τετ με τον Νάο και τον νίκησε για το 1-0. Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, μόνο που αυτή τη φορά στάθηκαν πιο τυχεροί οι φιλοξενούμενοι, που είχαν και την... βοήθεια ενός παίκτη της ΑΕ Καραϊσκάκης. Συγκεκριμένα, ήταν το 77ο λεπτό, όταν σε σέντρα του Ρομαντζά, ο Πέτσας προσπάθησε να διώξει, αλλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Το γκολ αυτό, όμως, δεν... σόκαρε τους Αρτινούς, οι οποίοι βγήκαν αμέσως μπροστά για να «απαντήσουν» και τα κατάφεραν στο 82', όταν ο Μπαλάφας διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με κοντινό σουτ.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Καραγκούνης, Σταμούλης Π., Τσιγαρίδας Λ. (88' Μπαλαδήμας), Κατσαρός (78' Σταμούλης Ε.), Πέτσας, Βασιλάκης, Τσάπαλης, Βερλέκης, Μάλλιος, Μπαλάφας, Αντωνίου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ (Γιάννης Κουρής): Νάος, Σουλάνης, Βάγιας, Γραικός, Μίαρης Γ., Βαρθής, Μιτσούλης, Ρομαντζάς, Τσεβανίδης, Μίαρης Π., Κουλούρης (75' Βούλγαρης).

Γκριμάου: «Ο μεγαλύτερος αγώνας που έχουμε δώσει φέτος»
Παναθηναϊκός Aktor: Σλούκας σημαίνει… Final-4
Παναθηναϊκός Aktor: Τα 11 +1 Final-4 του “τριφυλλιού”
Στο Βερολίνο θα είναι ωραία με το 7ο παρέα -Οι "πράσινοι" επέστρεψαν στο Final-4