Από την κόλαση στον παράδεισο η Λοριάν, 4-4 με Αζαξιό (video)

Ένα από τα εντυπωσιακότερα παιχνίδια της Ευρώπης έγινε στο «Μουστουάρ» όπου η Λοριάν γύρισε από το 1-4 του ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας την Αζαξιό για το τελικό 4-4!

Ακόμα σκοράρουν Λοριάν και Αζαξιό στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο «Μουστουάρ». Σε ένα ρεσιτάλ σκοραρίσματος οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 4-4 με τους γηπεδούχους να γυρνάνε από την κόλαση στον παράδεισο!

Ο Μπελγκαζουανί μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Κορσικής, για να έρθει ο Μούτου στο 11’ να κάνει το 2-0 πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα στο γαλλικό πρωτάθλημα. Ο Λαουτόα στο 33’ μείωσε για την ομάδα του σε 2-1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, ωστόσο όλα έδειχναν να «τελειώνουν» στο ημίχρονο, όταν ο Εντουάρδο πέτυχε δύο γκολ (40’, 45’) κάνοντας το 4-1.

Στην επανάληψη όμως, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για τη μεγάλη ανατροπή και τα κατάφεραν. Ο Αλιαντιέρ στο 46’ μείωσε σε 4-2 για να έρθει στο 79’ να κάνει το 4-3 και να δώσει νέες ελπίδες στην ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, από τον Σουνού!

Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»
Ρέντη: Στον εισαγγελέα οι κατηγορούμενοι χούλιγκαν - Απολογούνται οι πρώτοι 10 από τους 67