Ανατροπή για Ολυμπιακό Βόλου, 2-1 στη Μαγούλα

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε την πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας επικρατώντας 2-1 του Αστέρα Μαγούλας.

Την Καλλονή θα αντιμετωπίσει στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας ο Ολυμπιακός Βόλου. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Αστέρα Μαγούλας είχε δύσκολο έργο, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Ελευσίνας προηγήθηκε με κεφαλιά του Στρατομήτρου. Με την έναρξη της επανάληψης η ομάδα του Βόλου κατάφερε να επιστρέψει στη διεκδίκηση της πρόκρισης όταν ο Παλαιολόγος έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο 54’ οι γηπεδούχοι, έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Κούκα. Το αριθμητικό πλεονέκτημα του Ολυμπιακού όμως, δεν κράτησε για πολύ καθώς με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Πινδώνης αποβλήθηκε.

Το τελικό αποτέλεσμα και η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 67’ όταν ο Μπακαγιόκο με σουτ έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στην ομάδα του.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Μητσέας, Στρατομήτρος (85' Παγώνης), Μπιμπίρης, Κούκας, Ιατρού, Μαρίνου (62' Οικονομόπουλος), Κορνελάτος, Τριάντος, Χρυσάφης, Δημητριάδης, Μπούγιας (70 Πάλας).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ρόκα, Στουρνάρας, Καρράς, Γκότοβος (46' Γόγολος), Παλαιολόγος, Στογιάνοφ (46' Ογιαρμπίντε), Τσιάτσιος, Πινδώνης, Παππάς, Μπακαγιόκο, Κόλεφ (70' Κοτζαθανάσης).

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)