Ρεκόρ ο Φρεντ και «τεσσάρα» η Φλουμινένσε

Στην τρίτη θέση του Brasileirao κατατάχθηκε η Φλουμινένσε κερδίζοντας με 4-0 την Μπαχία.

Ο Φρεντ σημείωσε δύο από τα τέσσερα τέρματα, αμφότερες τις φορές με πέναλτι, και έγινε ο πρώτος σκόρερ των «φλου» σε όλη την ιστορία του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος συμπληρώνοντας 44 τέρματα! Πάντως η Μπαχία κράτησε με σκληρή άμυνα το 0-0, μέχρι το 48ο λεπτό. Τότε άνοιξε το σκορ ο Φρεντ, ενώ οι Τιάγκο Νέβες και Ουάλας βρήκαν επίσης δίχτυα.

Στο 1-1 έμειναν Κοριτίμπα και Παλμέιρας, με τον Πάτρικ να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενος στο τέταρτο λεπτό και τον Άντερσον να ισοφαρίζει στο 67ο. Σημειώνουμε πως ο Λουίς Φελίπε Σκολάρι ήταν τιμωρημένος, οπότε παρακολούθησε τον αγώνα από τις εξέδρες. Από την άλλη, ο Περέιρα των γηπεδούχων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πήρε η Ατλέτικο Γκοϊανένσε με το 3-2 επί της Φιγκουιρένσε. Μάλιστα ο τερματοφύλακας της Ατλέτικο σκόραρε με πέναλτι στο 38ο λεπτό. Με δύο αντίστοιχα χτυπήματα βρήκε δίχτυα ο Κάιο των φιλοξενουμένων, ενώ ο Φελίπε και ο Τζόλισον διαμόρφωσαν το 2-1 και το 3-2, αντίστοιχα, στο δεύτερο ημίχρονο.

Παναθηναϊκός: Εκτός αποστολής ο Ακαϊντίν για ανάρτηση με τον Κεμάλ Ατατούρκ
Super League LIVE: Άρης – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Λαμία, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός | Κρίνεται ο πρωταθλητής!
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Με Γερεμέγεφ οι «πράσινοι», με Καρβάλιο οι Πειραιώτες - Οι δύο ενδεκάδες
AEK: Με βασικό τον Λιούμπισιτς στο τελευταίο ματς της σεζόν