Σειρήνα – Γαλατινή 1-2

Αποφασιστικό «διπλό» για την παραμονή της στην κατηγορία πήρε η Γαλατινή στα Γρεβενά, επικρατώντας 2-1 της Σειρήνας.

Αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 40’, λόγω αποβολής του Μαντζόλα με δεύτερη κίτρινη, και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση η ομάδα της Κοζάνης. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Σειρήνα, εκμεταλλευόμενη και το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω, κατάφερε να σκοράρει με τον Δούμα στο 46’.

Όμως η Γαλατινή μέσα σε ένα πεντάλεπτο γύρισε… τούμπα το παιχνίδι. στο 70’ ο Κουτσομήτρος ισοφάρισε σε 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα είχε δοκάρι. Στο 75’ όμως ο Γκαραγκούνης από την άσπρη βούλα ευστόχησε, δίνοντας στην ομάδα του το πολύτιμο τρίποντο.

ΣΕΙΡΗΝΑ: Αθανασόπουλος, Μπλάντος, Κυριακίδης, Φαλτάκας, Λάμαρης, Γκίτσιος, Μπόζιαρης (79’ Πολύζος), Αναγνώστου (66’ Γεωργίου), Δούμας, Καραγιάννης, Τζερεμές

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Ζιώγας Θ., Σταυρίδης (85’ Κατσιάς), Καρανάσιος, Μαντζόλας, Κιουλτσής, Πλιάγκος, Γκαραγκούνης, Τσούκρας, Κουτσομήτρος (87’ Μυλωνάς), Παπαρίζος (77’ Ζιώγας Γ.), Μπάκανος

Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης