Ζαρός-ΑΟΑΝ 4-1

Νίκη χωρίς αντίκρισμα πήρε ο Ζαρός (4-1) κόντρα στον ΑΟΑΝ, καθώς και οι δύο ομάδες υποβιβάσθηκαν στο περιφερειακό πρωτάθλημα.

Στο 16' ήρθε το γκολ για τον Ζαρό, όταν ο Δαριβιανάκης έβγαλε την κάθετη πάσα, ο Πλύγκος βγήκε απέναντι από τον Φιορέντζη, τον πλάσαρε ιδανικά και άνοιξε το σκορ. Ένα λεπτό μετά, από φάουλ του Δέλλιου, ο Καρνιάτης μόνος του στο δευτερο δοκάρι έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47' ο Πλύγκος σούταρε από καλή θέση, όμως η μπάλα κατέληξε εκτός εστίας. Στο 53' ο ΑΟΑΝ ισοφάρισε, όταν ο Λουλιαδης γύρισε τη μπάλα στον τερματοφύλακα, ο Χαβάκης έκλεψε τη μπάλα, ο Καρνιάτης ήταν τελικός αποδέκτης που έκανε το 1-1. Στο 67', ο Κλαπάκης έδωσε στον Ανδριαδάκη και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Στο 84 ο Ζαρός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1, όταν και πάλι ο Πλύγκος σέντραρε από δεξιά, βρήκε τον Κλαπάκη, αυτός με την σειρά του έδωσε στον Χαλκιαδάκη και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ χρείστηκε σκόρερ. Στο 90' ο Πλύγκος έδωσε έτοιμο γκολ στον Τσαΐνη και αυτός διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ζαρός (Αντώνης Καλογεράκης): Σαμαριτάκης, Προβιδάκης, Γκουτσέλης, Λουλιάκης, Αναγνωστάκης Δαριβιανάκης (70' Μανιαδάκης), Κουρουθιανάκης (12' Τσαϊνης), Χ. Κλαπάκης, Ανδριαδάκης (68' Χαλκιαδάκης)Γ. Κλαπάκης, Πλύγκος.

ΑΟΑΝ (Χρήστος Καργιώτης): Φιορέντζης, Καρνιάτης, Χαβάκης, Μουτάκης, Δέλλιος, Κάτσης (54' Μαργιαννάκης), Δετοράκης,Καουκάκης, Τσάνγκας, Γκιάτα, Μιντιούρης.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον