Ολυμπιακός Κυμίνων-Δόξα Πενταλόφου 2-1

Τη νίκη στις καθυστερήσεις επί της Δόξας Πενταλόφου πήρε ο Ολυμπιακός Κυμίνων με 2-1, ωστόσο δεν αρκούσε για να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Καλαϊτζίδης ήταν αυτός που στο 55’ άνοιξε το σκορ, μετά από έξοχη μεταβίβαση του Μπενίσκου και αριστερό φαλτσαριστό σουτ, για το 1-0. Ο Σαπάνης, όμως, στο 90΄ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Παπάζης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο βολέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: Νιάνιος, Κουτρογιάννης (65’ Παπαδόπουλος), Κιομουρτζόγλου, Μάρσης, Τσακίρης, Αυγέρος, Παπάζης, Σαββαΐδης, Μπενίσκος, Τζήμας (80’ Χατζηγεωργίου), Καλαίτζίδης (85’ Τσουτσούδης).

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Πολυχρονίδης, Παπαλιόζης (30’ Καρατάεφ), Τάμπας, Βαρλατάνης, Γραικός, Φαρμακομύτης, Σεΐζης, Χατζηχαριστός (70’ Σαπάνης), Πασχαλίδης (46’ Σαρμουλής), Αραμπατζούδης, Κουσούτης.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Ανάσα με τεσσάρα για τη Λεβάντε, νίκη με απίθανο αυτογκόλ η Μπιλμπάο (videos)