Πλατανιάς – Καλλιθέα 1-1 (Νέοι)

Η ομάδα Νέων του Πλατανιά έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει την πρωτιά στον όμιλο.

Δύο γκολ στα τελευταία λεπτά διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 1-1 στον αγώνα για το πρωτάθλημα Νέων της Football League ΟΠΑΠ ανάμεσα στον Πλατανιά και την Καλλιθέα που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (18/4) τον απόγευμα στο Εθνικό στάδιο Χανίων για την 15η αγωνιστική.

Αυτοί που άνοιξαν το σκορ ήταν οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Κάιδου στο 86ʼ, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα, ο Μπουρμπάκης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γαλανίδη, ισοφάρισε για το συγκρότημα του Νίκου Πασβάντη.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν ήταν και το καλύτερο για τον Πλατανιά που ήθελε τη νίκη για να διεκδικήσει ακόμα και την πρωτιά του 1ου Ομίλου, ωστόσο η προσπάθεια που κατέβαλλε ήταν αξιέπαινη απέναντι σε μια ομάδα που αγωνίστηκε με 5 επαγγελματίες στη σύνθεσή της (Ηρακλής, Στούμπος, Σταύρου, Κολοφώτης, Δημητρίου).

Στο παιχνίδι χάθηκαν ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Για τον Πλατανιά, καλύτερες ήταν αυτή με τον Γαλανίδη στο 31ʼ, το φάουλ του οποίου απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μιγγίρης αλλά και με τον Λίκα στο 34ʼ, όταν βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα της Καλλιθέας αλλά ο τελευταίος αρνήθηκε και πάλι το γκολ. Από την άλλη, η Καλλιθέα απείλησε κυρίως στην επανάληψη χάνοντας ευκαιρίες με τους Κούγκια στο 71ʼ, Ηρακλή στο 77ʼ και Χατζή ένα λεπτό αργότερα (78ʼ).

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Μιχαήλ, Πατρικάκης, Μπασιαδάκης, Κονονένκο, Ροκάκης, Ντούπης (75ʼ Κοκονάκης), Γαλανίδης, Λίκας (85ʼΛέττας), Μπουρμπάκης, Βαγιωνάκης (75ʼ Κοκολαντωνάκης).

Καλλιθέα: Μιγγίρης, Χατζής, Ζιάι, Ηρακλής, Τσακιράκης, Στούμπος (59ʼ Παραπονιάρης), Κάιδος, Κολοφώτης (29ʼ Κούγκιας), Καψαλοπόδας (78ʼ Ρόγκας-Δρόσος), Σταύρου, Δημητρίου.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!